ul. Gen. Okulickiego 32
sdkkultura@gmail.com
tel. 15 810 98 15
Mapa dojazdu »

III Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia

25 stycznia 2020 r. godz. 17.00

25 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 Spółdzielczy Dom Kultury i Parafia Prawosławna pw. św. św.
Równych Apostołom Braci Cyryla i Metodego w Sandomierzu zaprasza na
III Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia w Stalowej Woli.

Wstęp wolny

Koncert dofinansowany ze środków Gminy Stalowa Wola

0001 (5)

Chór z Supraśla

Chór Rodzinny Parafii Przymonasterskiej w Supraślu aktywnie uczestniczy w nabożeństwach odprawianych w świątyni parafialnej.
Głównym jego zadaniem jest śpiew i wspólna modlitwa podczas niedzielnych i świątecznych nabożeństw, ale też reprezentowanie
parafii poza jej granicami.W murach „białej ławry” śpiewają dzieci, ich starsze rodzeństwo i rodzice, tworząc w ten sposób jedną chóralną rodzinę. 
Zespół brał udział w różnorodnych festiwalach i konkursach w kraju i poza granicami oraz reprezentował Prawosławny Monaster
i parafię w wielu imprezach na Białostocczyźnie i poza jej granicami : w styczniu 2017 r.brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich, a w maju 2017  Chór Rodzinny wziął udział w festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej , gdzie zdobył trzecie miejsce.W lutym 2018 r. uczestniczył w XXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Białoruskiej, zajmując  w swojej kategorii  pierwsze miejsce. Ostatnio we wrześniu 2019 r. uczestniczył w międzynarodowym festiwalu w Kalamos ( Grecja).
W repertuarze chóru znajdują się przede wszystkim utwory liturgiczne Cerkwi Prawosławnej, ale także utwory świeckie : pieśni białoruskie, ukraińskie, rosyjskie, serbskie, greckie i oczywiście polskie.
Większość z nich zostało zarejestrowanych na 3 płytach, które wydał do tej pory Chór Rodzinny z Supraśla.