ul. Gen. Okulickiego 32
sdkkultura@gmail.com
tel. 15 810 98 15
Mapa dojazdu »

„Pamiętajcie o ogrodach i balkonach…”

30 września 2018 r. , godz. 18.00


30 września 2018 r. w Spółdzielczym Domu Kultury odbyło się podsumowanie 26 – tej edycji Konkursu
„Pamiętajcie o ogrodach i balkonach…”
Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Około 80 pasjonatów uprawy roślin zgłosiło się do rywalizacji o tytuł na najpiękniejszy balkon i ogródek przyklatkowy
w naszym mieście. Biorący udział w Konkursie często mają do dyspozycji niewielki ogródek przyklatkowy, balkon lub tylko okienny parapet. Nie stanowi to jednak dla nich przeszkody, aby tak małą przestrzeń uczynić zieloną oazą nie tylko dla samych siebie, ale również najbliższej przestrzeni miejskiej, która jest dobrem nas wszystkich.
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień uświetnił występ Chóru Gaude Vitae działający przy Spółdzielczym Domu Kultury.

 

KATEGORIA I – Balkon

 

KATEGORIA II – ogródek przyklatkowy

PROTOKÓŁ KOMISJI KONKURSU
„PAMIĘTAJCIE O OGRODACH I BALKONACH”
O ZŁOTĄ PELARGONIĘ z dnia 6 września 2018r.

Organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury pod patronatem:
Posła na Sejm RP – Rafała Webera,
Przewodniczącego Rady Miejskiej Stalowej Woli – Stanisław Sobieraj,
Prezydenta Miasta Stalowej Woli – Lucjusza Nadbereżnego,
Przewodniczącego Rady Powiatu Stalowowolskiego – Ryszarda Andresa,
Starosty Stalowowolskiego – Janusza Zarzecznego,
Przewodniczącego RN Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego – Barbary Szewczyk,
Prezesa Zarządu Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego – Małgorzaty Stańkowskiej,
Przewodniczącego RN Miejskiego Zakładu Budynków – Barbary Lubas,
Prezesa Zarządu Miejskiego Zakładu Budynków – Tomasza Guni
Przewodniczącego RN Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli – Marka Kopery,
Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli – Artura Pychowskiego,
Szkółki Drzew i Krzewów BÓR z Boleścic k/Jędrzejowa,
Szkółki Drzew i Krzewów – Bożeny Molawki z Pysznicy.

Końcem lipca 2018 r. Komisja dokonała oględzin i udokumentowała fotograficznie zgłoszone balkony i ogródki przyklatkowe w Stalowej Woli i Rudniku n/Sanem.

Komisja na posiedzeniu w dniu 6 września 2018 r. , pod pod przewodnictwem Marii Hereckiej-Kużdżał z udziałem Anny Włodek, Urszuli Wieczorek, Izabeli Lach i Sylwestra Lesiczki, postanawia przyznać następujące nagrody w dwóch kategoriach:

Kategoria I balkony:

Złota Pelargonia – Maria Bożek
Srebrna Pelargonia – Ryszarda i Stanisław Skrzypakowie
Brązowa Pelargonia – Małgorzata Mazur

Nagrody:
Alina Bytnar
Bernadeta Trafidło
Elżbieta i Henryk Żerdeccy
Halina i Jan Kokoszkowie
Irena Kołodziej
Jadwiga i Roman Kaczorowie
Janina Jóźwiak
Zenona i Tadeusz Herdzików

Wyróżnienia:
Agnieszka i Adam Czerepakowie
Danuta Wołoszyn
Eugeniusz Drzymała
Iwona i Adam Bieleckich
Krystyna i Zenon Wieczorkowie
Lila Zakrzewska
Stanisława Kośmider
Teresa Butryn
Zofia Lorbiecka

Za udział:
Alicja Parzyszek
Anita Wyka
Anna Pietruch
Barbara Strug
Bożena i Piotr Kozyrowie
Danuta i Tadeusz Chwiejowie
Elżbieta i Andrzej Kozubalowie
Eugeniusz Laskowiecki
Izabela i Roman Szymańscy
Jan Szelęgiewicz
Krystyna Banaczyk
Lesława Adrjanowicz
Maria Nawłoka
Rudolf Hammera
Teresa Nowak
Zofia Stojek
Zofia Zaguła

Kategoria II ogródki:

Nagroda specjalna – Zofia Burdyńska

Złota Pelargonia – Stanisława Kucia
Srebrna Pelargonia – Elżbieta i Henryk Żerdeccy
Brązowa Pelargonia – Maria Całka

Nagrody:
Anna Koszyczek
Anna Pietrzak
Barbara Drozd
Barbara Siembida
Bronisława Pałka
Halina i Jerzy Hyla
Krystyna Brtochowska
Ryszard Antoniak
Teresa Żurawska
Wioletta Janik
Wyróżnienia:
Alicja Sieńko
Halina i Jan Kokoszka
Henryk Andrzejak
Jadwiga Tabor
Jan Wojtala
Janina Kisielewska
Janina Pagacz
Irena i Jan Lisowie
Maria Krawczyk
Maria Nawłoka
Wanda Kata
Zofia Kmiotek
Zofia Lorbiecka

Za udział:
Eugeniusz Laskowiecki
Ewa Drzymała
Janina Szwedo
Jerzy Sujka
Joanna Zipser
Krystyna Banaczyk