ul. Gen. Okulickiego 32
sdkkultura@gmail.com
tel. 15 810 98 15
Mapa dojazdu »

Wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Wołoszyna

24 października 2021 r., godz. 18.00

 

0001

 

W niedzielny wieczór, 24 października 2021 r. w sali kameralnej Spółdzielczego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Wołoszyna.
To pierwsza indywidualna wystawa Artysty. Maluje głównie obrazy olejne techniką impasto oraz kolaże na bazie farby akrylowej.
Jak sam wspomniał, swoim malarskim pasjom dał dojść do głosu dopiero kilka lat temu, co oznacza że dopiero zaczyna opowieść o swoim bogatym, wewnętrznym jestestwie.
Wystawę można zobaczyć do końca listopada 2021 r.

Serdecznie zapraszamy.

Autor ur. w Nisku w 1976 r. Poeta, malarz, fotograf, instruktor teatralny, polonista. Absolwent Uniwersytetu pedagogicznego
w Krakowie. Debiutował w 2005 roku arkuszem poetyckim “Zawsze słowo”, którego publikacja była Nagrodą Główną w konkursie I Spotkania Poetów-Pedagogów w Krakowie. W roku 2012 zdobył Grand Prix w V Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką “Świdnica 2012” za książkę poetycką Poliptyk. W roku 2013 Poliptyk zdobył również tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca za miesiąc maj. Projekt nieopublikowanej jeszcze książki Dom Opieki “Kalwaria” otrzymał wyróżnienie na festiwalu Stacja Literatura oraz ogólnopolskim konkursie Nowy Dokument Tekstowy. Malarstwem zajmuje się od trzech lat, maluje głównie obrazy olejne techniką impasto oraz kolaże na bazie farby akrylowej. Jego prace znalazły się w czasopiśmie literacko-artystycznym “Stoner Polski”. W Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli pełni funkcję instruktora Teatru Szósty Akt.
Jest członkiem Towarzystwa Ziemi Niżańskiej. Mieszka w Stalowej Woli.