ul. Gen. Okulickiego 32
sdkkultura@gmail.com
tel. 15 810 98 15
Mapa dojazdu »

Wyjście

-

Teatr „Wyjście” powstał w 2007 r. Od początku swojej działalności, miał na celu pobudzanie wyobraźni, kształtowanie wrażliwości i kultury języka młodych ludzi. Do Zespołu należy młodzież szkół gimnazjalnych pracujących pod czujnym okiem instruktora Krzysztofa Czubaka. W repertuarze teatru znajdują się głównie spektakle autorskie, które są wynikiem rozważań uczestników na tematy przez nich poruszane.
Krzyk Motyla” (2009) to spektakl mówiący o dorastaniu, o wpływie środowiska dorastania na młodego człowieka, o jego przygotowaniu do wejścia w dorosłość.
„Osobno” (2011), to obraz mówiący o sposobach radzenia sobie z cierpieniem i chorobą. To się nie może udać” (2013) to spektakl pokazujący spojrzenie na świat dorosłych oczami dziecka. Jest próbą odpowiedzi na pytanie kim są dorośli dla dziecka i kim jest dziecko dla dorosłych. Podobną tematykę porusza spektakl „Następny proszę” (2015) tym razem skupiając się na relacjach między dorosłymi a dziećmi.
Teatr „Wyjście” przedstawiał także spektakle oparte na tekstach innych autorów. Miały one na celu rozwinięcie warsztatu aktorskiego uczestników i zmierzenie się z adaptacją materiałów źródłowych. Królowa” (2007,2014)– spektakl dźwięku i ruchu oparty na baśni Hansa Christiana Andersena „królowa Śniegu”. Spektakl
„Po kamykach dorastania” (2008) promował antologię poezji młodzieżowej. Kolejne spektakle to „Kopciuszek” (2010) – etiuda teatralna przygotowana na podstawie bajki Charlesa Perraulta, „Bajki dla nielicznych” (2012) – spektakl w oparciu o teksty Omara Sangare a także „Koń, który jeździł konno” (2014) – monodram w oparciu o tekst Doroty Masłowskiej.

 

Prowadzący: Krzysztof Czubak

Nasza strona na Facebooku