ul. Gen. Okulickiego 32
sdkkultura@gmail.com
tel. 15 810 98 15
Mapa dojazdu »

Koncert charytatywny

22 lutego 2015 godz. 16.00

Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza na koncert charytatywny na rzecz Pawła Frączka. Nasz kolega, niżański społecznik, członek Teatru „Kontynuacja” Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, z zawodu leśniczy, ojciec trójki synów, prosi o pomoc.
Nazywam się Paweł Frączek, mam 51 lat. W listopadzie ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Jest to nieuleczalna, postępująca, śmiertelna neurodegeneracyjna choroba, która prowadzi do zniszczenia komórek nerwowych odpowiedzialnych za pracę mięśni.
Jedyną szansą na zatrzymanie postępu choroby i poprawę stanu zdrowia jest innowacyjna metoda przeszczepu komórek macierzystych. W Polsce nie ma możliwości przeprowadzenia tego zabiegu, a jedynym miejscem jego wykonania jest klinika CTCI
w Izraelu, prowadzona przez znanego z badań nad komórkami macierzystymi profesora Shimona Slavin.
Wiem, że są ludzie którym terapia komórkami macierzystymi pomogła. Mam siłę woli i determinację, aby walczyć o swoje życie i wierzę, że będę kolejną osobą, która wygra walkę z chorobą. Jestem przekonany, że z Państwa pomocą uda mi się zebrać wymaganą kwotę. Z góry dziękuję za życzliwość.

W koncercie wystąpią:
Zespół wokalny “FUEGO” NCK “Sokół” w Nisku
Zespół muzyczny “THE GREAT WAR”
Zespół wokalny “ENIGMA”
Duet akordeonowy “BRACIA ŻURAWSCY”

Zebrane środki zostaną przeznaczone na przeszczep dla Pawła!