ul. Gen. Okulickiego 32
sdkkultura@gmail.com
tel. 15 810 98 15
Mapa dojazdu »

Mini Shanties

6 grudnia 2014, godz. 18:00

 W Spółdzielczym Domu Kultury po raz 29 obchodziliśmy święto żeglarstwa i muzyki – Mini Shanties 2014. W ten szczególny wieczór mogliśmy dać się ponieść muzyce i odpłynąć w rejs razem z zaproszonymi zespołami. Jako pierwszy na scenie wystąpił Tonam & Synowie – zespół pochodzący z Tych. Koncertują w Polsce jak i za granicą. Śpiewają a cappella. Kolejna grupa sobotniego wieczoru to dobrze znany już stalowowolskiej publiczności zespół Drake Sea Folk Group, który w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Grają muzykę folkową inspirowaną tradycyjną muzyką celtycką. Towarzyszą im instrumenty akustyczne, śpiewają o ludzkich emocjach, żywiołach.
Całość koncertu poprzedził występ artystyczny Młodzieżowego Zespołu Tańca Współczesnego Pasja ze Spółdzielczego Domu Kultury, który tańczył do Muzyki Adriana Małka oraz Zespołu Tesserakt ze Stalowej Woli. Swój debiut na scenie miał też Kacper Kuraś z Klubu Miłośników Gry na  Harmonijce Ustnej, grając utwór „I am sailing”.
Podczas koncertu prezentowane były repliki żaglowców wykonane w całości ręcznie przez Pana Stanisława Iskrę z Nowosielca, który od młodości zajmuje się modelarstwem.
Organizatorami imprezy był Harcerski Klub Żeglarski „Szkwał” ZHP, Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa i Harcerstwa Wodnego „Horyzont” oraz Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli.
Zapraszamy za rok na XXX Jubileuszowy Koncert Mini Shanties.